Ranking dressingów do wnętrza

Ranking dressingów do wnętrza

Aplikacja dressingu na tworzywa to nieodłączny element detailingu wnętrza. Spełnia on różne funkcje. W starszych samochodach istotne będzie odżywienie plastików, aby prezentowały się bardziej świeżo, a w nowych kluczowe jest zabezpieczenie powierzchni przed blaknięciem, aby jak najdłużej prezentowały się dobrze.

Dressing spełnia kilka podstawowych funkcji. Zabezpiecza powierzchnię przed czynnikami zewnętrznymi. Wiele dressingów zawiera filtry UV, które chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania, takimi jak blaknięcie czy pękanie.

Zabezpiecza również powierzchnię przed szybkim brudzeniem się i wnikaniem zabrudzeń z strukturę tworzywa. Dzięki temu, kolejne czyszczenie będzie przebiegało o wiele szybciej. Część dressingów posiada również właściwości antystatyczne, co ogranicza gromadzenie się kurzu na powierzchni.

Kolejną zaletą stosowania dressingu jest wyraźne odżywienie i przyciemnienie zabezpieczanej powierzchni. Będzie mieć to znaczenie szczególnie w starszych samochodach, gdzie plastiki stały się już trochę wyblakle. Nałożenie dressingu pomoże je odżywić. Niektóre, mocniej kryjące dressingi mogą nawet zamaskować drobne zarysowania, np. na progach od wsiadania, sprawiając, że staną się mniej widoczne.

Dressingi mogą pozostawiać różne wykończenie powierzchni – matowe, satynowe oraz błyszczące, w zależności od naszych upodobań. Choć efekt jaki uzyskamy na danym materiale będzie przede wszystkim zależeć od rodzaju plastiku, niektóre już fabrycznie są bardziej błyszczące niż inne. Niektóre produkty mocno przyciemniają powierzchnię, inne są praktycznie niewidoczne.

RANKING DRESSINGÓW DO WNĘTRZA

Polytop Kunststoffpflege

Preparat do zabezpieczenia plastików o satynowym wykończeniu. Łatwy i przyjemny w nakładaniu, o wydajnej formule. Posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu zabezpieczona powierzchnia nie przyciąga kurzu. Przyjemny i delikatny zapach umila aplikację. Produkt nie zawiera rozpuszczalników w składzie.

Poorboy’s World Natural Look

Klasyka wśród dressingów do wnętrza. Mocno kryjący dressing w formie mleczka. Zapewnia mocny efekt przyciemniania i maskuje drobne zarysowania na plastikach. Spektakularnie odżywia mocno zniszczone plastiki. Nie jest prosty w aplikacji, ponieważ wymaga dużej dokładności – jeśli pominiemy jakieś miejsce od razu będzie to widoczne. W kontakcie z wodą może tworzyć plamy (np. na boczkach drzwi po deszczu). Zapewnia satynowe, a na niektórych powierzchniach błyszczące wykończenie. Zawiera filtry UV.

ADBL Interior Wow

Dressing do wnętrza o bananowym zapachu. Płynna formuła sprawia, że aplikacja jest bardzo prosta. Zapewnia satynowe wykończenie powierzchni i delikatne przyciemnienie. Zawiera w składzie filtry UV, które chronią tworzywa przed szkodliwym działaniem promieniowania. Posiada działanie antystatyczne, dzięki czemu spowalnia gromadzenie się kurzu.

CleanTech Interior Dressing

Dressing do tworzyw wewnątrz pojazdu o płynnej konsystencji. Dość mocno przyciemnia zabezpieczane powierzchnie, zapewniając im odżywienie i satynowe wykończenie. Maskuje drobne zarysowania na plastikach, jednak nie tak skutecznie jak Natural Look. Zawiera w składzie filtry UV, zapobiegając blaknięciu plastików.

Deturner Interior Dressing

Dressing do tworzyw oparty na naturalnych składnikach. Odżywia powierzchnię, zapewniając jej satynowe lub lekko błyszczące wykończenie. Posiada filtry UV, które chronią powierzchnie przed blaknięciem i pękaniem. Nadaje właściwości antystatycznych oraz zapobiega szybkiemu brudzeniu się powierzchni.

Funky Witch Mademoiselle

Jeden z nielicznych dressingów o prawdziwie matowym wykończeniu. Dzięki zastosowaniu polimerów produkt jest trwały, wydajny i łatwy w aplikacji. Delikatnie przyciemnia powierzchnie, pozostawiając je przyjemne w dotyku. Chroni tworzywa przed promieniowaniem UV oraz działa antystatycznie. Aplikację umila zapach perfum.