5 pytań do Colourlock

5 pytań do Colourlock

W kolejnej odsłonie cyklu "5 pytań do..." chcemy przestawić markę, która od lat wyznacza standardy w pielęgnacji tapicerek skórzanych i bez której trudno sobie wyobrazić rynek produktów do pielęgnacji skór. Poznajcie bliżej markę Colourlock!

 

1. Od kiedy działacie na polskim rynku i skąd pomysł na wprowadzenie marki?

Na polskim rynku działamy od 2007 r. Ze skórami mieliśmy kontakt już wcześniej, pracując przy nich. Wprowadzenie marki było związane z potrzebami fabryk i przemysłu automotive, który rozwijał się w Polsce. Trzeba było otworzyć oddział w Polsce, aby zapewnić klientom stałą obsługę na wysokim poziomie. Rynek detailingowy w Polsce tak naprawdę raczkował, ale z uwagi na to, że temat nam się podobał, mocno się w niego zaangażowaliśmy. Przyszły znajomości, ogólnie fajny klimat, dużo luźniejszy niż w innych branżach, branża szybko urosła i tak już się zadomowiliśmy w detailingu. 

2. Do kogo w głównej mierze są skierowane Wasze produkty?

Mamy produkty dla każdego. Dzięki kilku liniom produktów możemy zaoferować środki do czyszczenia i renowacji skóry zarówno klientom indywidualnym, hobbystom czy zakładom naprawiającym skóry i tapicerom. Na naszych środkach przeprowadzane są też naprawy w fabrykach samochodowych i meblowych. Niezależnie od stopnia zaawansowania czy branży (meble, auta, galanteria) każdy znajdzie coś dla siebie jeśli chodzi o skóry. Tak w skrócie masz problem ze skórą -> Colourlock

3. Które produkty okazały się bestsellerami?

Na pewno środki czyszczące i konserwujące. Nasz strong czy soft tak naprawdę wyznaczyły standardy w branży. Butelki z aplikatorem piany, sposób czyszczenia, podział preparatów na mocne i słabe, odpowiednie PH czy wreszcie podział na środki konserwujące i impregnaty, to tematy, które wprowadziliśmy do branży detailingowej. W 2007 można było spotkać głównie środki uniwersalne aplikowane z atomizera i do tego tłusta odżywka. Była to lepsza opcja, bo najbardziej popularne były środki 2w1. Niestety, z uwagi na technikę czyszczenia i sam materiał ciężko pogodzić czyszczenie z konserwacją.

4. Gdybyście mieli wybrać jeden produkt z Waszej oferty, z którym powinien się zapoznać każdy detailingowy świr, co by to było?

Jeden to za mało. Myślę, że warto zapoznać się z procesem czyszczenia i konserwacji, czyli zestawem. Uważam, że każdy detailingowy świr powinien mieć tą satysfakcję i choć raz wyczyścić naszym zestawem jakaś zajechaną skórę. Dźwięk piany wydobywającej się na szczotkę z aplikatora, mikrofibra, którą zbierzesz bród. Satysfakcja przy robieniu porównania czyste/ brudne.  Na matową, czystą powierzchnię nakładamy impregnat Leder Versiegelung, który nie przyciemni i pozostawi tapicerkę z tym efektem jak z salonu, dając jednocześnie ochronę przed przebarwieniami i wytarciami. Poezja. Wiem, że nie tylko mi to sprawia przyjemność :)

5. Zdradzicie nam, czy w najbliższym czasie planujecie wprowadzić jakieś ciekawe nowości?

Niedługo będzie premiera, która moim zdaniem sporo namiesza w konserwacji tapicerek skórzanych. Więcej niestety na tę chwilę nie mogę zdradzić. Śledźcie nasze kanały komunikacji.


 

Więcej o produktach Colourlock dowiecie się na ich stronie www oraz w social mediach - Facebook, Instagram.