Nowości: pasty polerskie FX Protect

Nowości: pasty polerskie FX Protect

Rynek past polerskich cały czas się rozwija. Kolejne marki wprowadzają swoje produkty polerskie na rynek. Tym razem premierą swoich past zaskoczyła nas marka FX Protect!

Ta polska marka do tej pory znana przede wszystkim z szerokiej oferty powłok ceramicznych. Popularnych zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Posiadają również pełną ofertę kosmetyków do bieżącej pielęgnacji pojazdów. Więc wprowadzenie past polerskich było kolejnym krokiem w uzupełnieniu asortymentu firmy.

Zaprezentowane zostały, standardowo, trzy rodzaje past – Heavy Cut, Medium Cut i Fine Cut. Wszystkie pasty są na bazie wody i nie zawierają silikonów, wypełniaczy oraz wosków. Zawierają tlenek aluminium i generują niewiele pyłu w trakcie pracy. Przedstawimy krótką charakterystykę wszystkich z nich.

Heavy Cut. Najmocniejsza pasta do usuwania głębszych zarysowań. Usuwa ślady po papierze 1200-1500. Wysoka wydajność polerowania jest zachowana poprzez zastosowanie jednorodnego ziarna ściernego. Przygotowuje powierzchnię przed zastosowaniem past Medium i Fine Cut.

Medium Cut. Pasta przeznaczona do usuwania średnich zarysowań z powierzchni lakieru i korekty typu one step. Usuwa ślady po papierze 2000-2500. Zapewnia cięcie i wykończenie w jednym etapie, pozostawiając wysoki poziom połysku. Przygotowuje powierzchnię przed zastosowaniem pasty Fine Cut.

Fine Cut. Wykończeniowa pasta polerska przeznaczona do usuwania mikrozarysowań i hologramów. Usuwa ślady po papierze 3000. Pozostawia najwyższy poziom połysku. Idealna do zastosowania przed aplikacją powłok ochronnych oraz wosków.

Ciekawi jesteśmy jak zaprezentowane pasty sprawdzą się praktyce. I czy kolejnym krokiem będzie wprowadzenie padów polerskich? Zobaczymy!