5 pytań do Pure Chemie

5 pytań do Pure Chemie

Dziś chcemy zaprezentować Wam kolejną rozmowę w serii "5 pytań do...". Tym razem zaprosiliśmy markę, która jest obecna już od kilku lat na polskim rynku. I w ostatnim czasie zrobiło się o niej głośniej za sprawą premiery nowej linii kosmetyków. Chcecie się dowiedzieć jak wyglądały początki Pure Chemie? I z jakich produktów są najbardziej dumni? Zapraszamy do lektury!

 

1. Od kiedy działacie na rynku i skąd pomysł na markę?

Attack powstał  w warunkach garażowych na przełomie 2015/2016 roku z braku na rynku bezpiecznego odplamiacza, którego można będzie użyć w koncentracie jak i rozcieńczeniu. Brakowało nam produktu, który nie będzie niszczył włókien tkanin oraz struktur materiału. Będzie mógł być użyty kilkakrotnie na jednej powierzchni, a nie tylko raz. Formuła dopracowywana była przez dwa lata. Po uzyskaniu finalnego efektu stwierdziliśmy, że pracując głównie przy samochodach mamy duże doświadczenie i warto stworzyć całą linię bezpiecznych a zarazem skutecznych kosmetyków do ich pielęgnacji.

Marka Pure Chemie, czyli czysta chemia powstała w 2018 roku.

Wysoka skuteczność kosmetyków wynika z użycia podczas produkcji zaawansowanych technologii czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni, a nie z siły „środka” w rozumieniu mocnych kwasów lub substancji zasadowych.

Tylko niektóre produkty Pure Chemie posiadają piktogramy — nie jest to wynikiem zakłamania, a czystością receptury.

2. Dla kogo skierowane są Wasze produkty?

Produkty skierowane są dla profesjonalistów, ale również dla klientów indywidualnych, pasjonatów motoryzacji i wszystkich tych, którzy chcą bezpieczne i skutecznie dbać o swój samochód.

3. Jaki był Wasz pierwszy produkt bądź seria produktów?

Pierwszym produktem był LCK Attack — powstał w 2016 roku. Jego sprzedaż przyniosła bardzo pozytywny odzew, dlatego postanowiliśmy „dorobić” do niego cały komplet kosmetyków do pielęgnacji samochodów. Dziś jest to prawdopodobnie must have każdego studia detailingowego oraz automyjni. Jego wszechstronne zastosowanie i bezpieczeństwo gwarantuje przyjemną i łatwą pracę. Attack nadaje się do prania, bonetowania, odplamiania, czyszczenia opon, „APC” oraz wielu innych zastosowań.

4. Z których produktów najbardziej jesteście dumni i które najmocniej polecacie dla prawdziwych detailingowych świrów?

Na pewno największą dumą jest Attack. Jego sukces jest niepowtarzalny a fenomen tkwi w bardzo zaawansowanej technologii, dzięki czemu skuteczność i bezpieczeństwo w użyciu idą w parze :)

Niełatwo jest wskazać liderów — na pewno wszystkie udoskonalenia, jakie wykonaliśmy, były spowodowane licznymi sugestiami naszych klientów. Trudno wytworzyć produkty dla wszystkich. Każdy człowiek ma indywidualne preferencje dotyczące zapachu, koloru, konsystencji.

Stwierdzić możemy z całą odpowiedzialnością, że Pure Chemie Proffesional Line to prawdziwa Esencja Detailingu!

5. Zdradzicie nam, czy planujecie w najbliższym czasie jakieś ciekawe nowości?

Niedawno mieliśmy premierę Pure Chemie Professional Line — w tym momencie możemy powiedzieć, że w czasach kiedy wiele firm szuka substytutów i tańszych rozwiązań produkcyjnych często kosztem złej jakości surowców, my udoskonalamy produkty tak, aby zwiększyć ich wydajność, trwałość i efektywność. Zajęło nam to bardzo dużo czasu, ponieważ początek prac przypadł na nieszczęsny 2019 rok i wiele kłopotów z dostępem do surowców. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, tak aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Produkty mimo zastosowania wielu innowacyjnych technologii są bardzo proste w użyciu, jednak warto zawracać uwagę na odpowiedni stopień rozcieńczenia oraz sposoby aplikacji, ponieważ wydajność jest na najwyższym poziomie!

Nowości w 2022 roku to na pewno TR Remover — długo wyczekiwany, bardzo skuteczny środek do usuwania smoły i asfaltu. W połączeniu z Iron Remover uzyskujemy 100% efekt chemicznej dekontaminacji lakieru bez użycia glinki czy innych akcesoriów.

Kolejna nowość to Maxi Foam — produkt bardzo dobrze czyszczący lakier z dużą ilością piany (jest to trudne do uzyskania połączenie).

Każdy produkt posiada indywidualny charakter, dzięki czemu działanie jest dopracowane na 100%! Nasze produkty dzięki innowacyjnym recepturom bezpieczne są zarówno dla ludzi jak i dla lakieru.