5 pytań do Enzo Coatings

5 pytań do Enzo Coatings

Kolejną marką, którą chcemy zaprezentować w naszym cyklu rozmów jest Enzo Coating! Marka jest znana na rynku ze swoich wosków oraz, a w ostatnim czasie mocno rozszerzyli swoją ofertę o kosmetyki do pielęgnacji oraz pasty polerskie. Chcecie się dowiedzieć, jak zaczynali, które produkty są najpopularniejsze oraz czy szykują jakieś ciekawe nowości? Zapraszamy do lektury!

Jak długo działacie na rynku i skąd pomysł na markę?

Marka Enzo Coatings powstała w połowie 2018 roku przy udziale 3 pasjonatów detailingu, z których każdy posiadał doświadczenie w branży z racji posiadanej już własnej marki, pracy w innej marce czy produkcji gąbek polerskich. Wszystko powyższe sprawiło, że postanowiliśmy swoje pomysły wcielić w życie. Zadanie było trudne, ponieważ wtedy już na rynku było wiele polskich marek ale mogę śmiało powiedzieć że było warto.

Dla kogo skierowane są Wasze produkty?

Produkty Enzo Coatings skierowane są zarówno dla profesjonalistów jak i pasjonatów zadbanych czterech kółek. Naszym głównym założeniem było stworzenie produktów bezpiecznych dla użytkownika jak i czyszczonej/zabezpieczanej powierzchni.  Zadanie jest trudne, łatwo jest zrobić skuteczny produkt, ale ilość piktogramów na etykiecie potrafi przytłoczyć świadomego konsumenta. My ponad wszystko idziemy w bezpieczeństwo.

Jaki był Wasz pierwszy produkt bądź seria produktów?

Pierwszym produktem był SiO2 Wax, który przyjął się nad wyraz dobrze na rynku i kilka lat po premierze sprzedaje się tak samo dobrze, albo i lepiej. Dlaczego stał się ulubieńcem wielu? Myślę, że łatwość aplikacji, poziom maskowania drobnych niedoskonałości lakieru i efekt super hydrofobowy, który po sobie pozostawia to najważniejsze z atutów wosku SiO2WAX.

Z których produktów najbardziej jesteście dumni i które najmocniej polecacie?

Dumni jesteśmy z każdego produktu. Sami jesteśmy praktykami, więc kosmetyki są tworzone tak, abyśmy sami chętnie ich używali. Jeśli miałbym wybrać jakieś najlepsze to z pewnością byłby to między innymi Iron Dirt Remover, w którym udało nam się przełamać charakterystyczny nieprzyjemny zapach, a także zniwelować efekt rdzy widoczny bardzo dobrze na tarczach hamulcowych, dzięki zastosowaniu inhibitora korozji. Kolejnym produktem będzie z pewnością pasta cuttingowa posiadająca w składzie kilkanaście gradacji ziarna od matującego po antihologramowe, dzięki czemu uzyskaliśmy dużą siłę cięcia z bardzo dobrym finishem, tym samym pasta idealnie nadaje się do mocnego "one step" . Wspomnieć muszę o naszej topowej powłoce Armor. Niewielu detailerów ma świadomość tego, że jako pierwsi w Polsce połączyliśmy powłokę ceramiczną z grafenem, coś co dziś ma miejsce w kilkunastu markach. 

Zdradzicie nam, czy planujecie w najbliższym czasie jakieś ciekawe nowości?

Nowości są planowane i wprowadzane na rynek a mianowicie APC, czyli niesamowicie skuteczny produkt czyszczący oraz druga powłoka skierowana wyłącznie dla Certyfikowanych Partnerów Enzo Coatings czyli Shield X. Powłoka, w której oprócz grafenu zastosowanie znalazły nanorurki, dzięki czemu powłoka stała się jeszcze bardziej odporna na warunki atmosferyczne oraz agresywną chemię