Podstawowym akcesorium w pracy detailera są mikrofibry. Jednak w niektórych przypadkach mogą przydać się również ściereczki bezpyłowe. Do czego można ich użyć? Nie pozostawiają pyłków, więc znakomicie sprawdzą się tam, gdzie zależy nam na idealnej przejrzystości powierzchni. Ściereczki bezpyłowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebujesz czyściwa w swoim garażu.
Co warto wiedzieć o ściereczce bezpyłowej?
Ściereczka bezpyłowa służy do czyszczenia różnych powierzchni. Spośród różnych akcesoriów bardzo dobrze sprawdzi się do elementów, które wymagają delikatności oraz perfekcyjnej czystości. Ich największą zaletą jest fakt, że nie pozostawiają pyłków, dzięki czemu uzyskanie idealnej przejrzystości jest łatwiejsze.
Ściereczka bezpyłowa często wykorzystywana jest do czyszczenia komputerów i sprzętu biurowego. Sprawdzi się także do czyszczenia okularów czy soczewek optycznych. Jednak czy znajdziemy dla niej jakieś zastosowanie w detailingu?
Jak korzystać ze ściereczki bezpyłowej?
Dzięki temu, że ściereczki bezpyłowe nie pozostawiają pyłków na czyszczonych powierzchniach, w detailingu najlepiej sprawdzą się do mycia szyb, lusterek i wyświetlaczy. W połączeniu z płynami czyszczącymi uzyskamy idealną przejrzystość i brak irytujących pyłków.
Postępujemy z nimi dokładnie tak samo, jak przy czyszczeniu powierzchni za pomocą mikrofibry. Nanosimy preparat czyszczący na powierzchnie i przecieramy aż znikną smugi. Jednak najskuteczniejszą metodą będzie połączenie mikrofibry i czyściwa. Najpierw zwilżamy mikrofibrę i dokładnie przecieramy powierzchnię, aby zebrać zabrudzenia, a następnie w celu usunięcia smug polerujemy powierzchnię ściereczką bezpyłową.
Czy można używać ściereczki bezpyłowej do lakieru?
Czy suche ściereczki przeznaczone są również do pielęgnacji lakieru? Na karoserii, podobnie jak na szybach, drobinki kurzu nie są pożądane. Jednak użycie ściereczki bezpyłowej to nie jest dobry pomysł. Lakier jest bardziej podatny na zarysowania niż powierzchnie szklane, dlaczego do jego pielęgnacji lepiej użyć miękkiej mikrofibry.
Mikrofibra także o wiele lepiej chłonie wodę, więc będzie niezastąpiona przy osuszaniu. A dzięki swojej puszystej strukturze możemy nią bez problemu dotrzeć wosk czy inny preparat do zabezpieczenia lakieru.
Czyściwo bezpyłowe może być przydatnym dodatkiem w garażu detailingowym, ale w pewnością nie zastąpi tradycyjnych mikrofibr, które mają o wiele bardziej uniwersalne zastosowanie.