Jak umyć i zabezpieczyć silnik w samochodzie. Test produktów Polytop

Jak umyć i zabezpieczyć silnik w samochodzie. Test produktów Polytop

W detailingu często zajmujemy się tym, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne, aby osiągnąć spektakularny efekt końcowy. To drobne szczegóły składają się na obraz całości. I właśnie jednym z takich elementów, o których nie myśli się w pierwszej kolejności, jest komora silnika.

Tutaj, tak jak wszędzie indziej, zbierają się zabrudzenia. Pod maskę nie zaglądamy może tak często jak w inne miejsca w samochodzie, jednak czasem po jej otwarciu można się nieźle zaskoczyć. Dlatego warto włączyć pielęgnację komory silnika do okresowego czyszczenia samochodu.

Pełen detailing z dokładnym pędzelkowaniem wszystkich zakamarów, od góry, aż po sam dół, razem z dokładnym zabezpieczeniem wszystkiego dressingiem może zająć kilka godzin. Dlatego dziś mamy dla Was zdecydowanie szybszą metodę, która również daje bardzo zadowalające efekty.

Użyjemy do tego dwóch produktów Polytopa – Viskose oraz Motor Top Finish.

Polytop Viskose to doskonały preparat do czyszczenia komory silnika. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami myjącymi. Posiada gęstą konsystencję, dzięki czemu nie spływa szybko z powierzchni i składniki aktywne w nim zawarte mogą dłużej działać. Usuwa zaschnięty brud, oleje, smary i inne trudne zabrudzenia, nie pozostawiając osadu na elementach gumowych i aluminiowych.

Sposób jego użycia jest bardzo prosty – nanosimy go równomiernie na powierzchnię i pozostawiamy na 15-20 minut, aby mógł zareagować z brudem. Można to bardzo fajnie zastosować w praktyce – aplikujemy produkt na samym początku mycia, a następnie zajmujemy się myciem właściwym samochodu. Po minionym czasie dokładnie spłukujemy powierzchnię usuwając zabrudzenia oraz chemię. Produktu nie stosujemy na rozgrzane powierzchnie.

Po czyszczeniu warto powierzchnię zabezpieczyć i do tego posłuży nam Polytop Motor Top Finish. To preparat o działaniu antystatycznym, bardzo szybki i prosty w użyciu. Aplikujemy go jeszcze na mokrą powierzchnię, spryskując ją równomiernie mgiełką produktu i pozostawiamy do wyschnięcia.

Cały proces możecie również zobaczyć na filmie:

 

 


Zastosowanie tych dwóch produktów z pewnością jest jedną z najszybszych metod na wyczyszczenie i zabezpieczenie komory silnika.