5 pytań do Ultracoat

5 pytań do Ultracoat

Mam przyjemność gościć kolejną markę w naszej serii "5 pytań do..."! Znaną przede wszystkich ze swoich powłok ceramicznych, choć w jej ofercie znajdziemy również kompletny zestaw produktów do pielęgnacji pojazdów. Dowiesz się jak wyglądały ich początki, z których produktów są najbardziej dumni oraz gdzie widzą jeszcze potencjał na nowe formuły. Zapraszamy do wywiadu z marką Ultracoat!

Od kiedy działacie na rynku i skąd pomysł na markę?

Początek marki Ultracoat sięga 2015 roku, kiedy branża detailingowa w kraju była jeszcze w powijakach. Pomysł na nią powstał w Wielkiej Brytanii, gdzie do dziś produkowane są nasze powłoki ceramiczne. Zauważyliśmy ogromną wartość tych produktów zachwycając się efektem hydrofobowym, który widziany po raz pierwszy był nie tylko spektakularny, ale również zaskakujący! :) Dość szybko podjęliśmy decyzję o stworzeniu marki dedykowanej dla pasjonatów, którzy uwielbiają dbać o swoje auta i zależy im na ich najlepszym wyglądzie. Tworząc zarówno pierwsze, jak i wszystkie kolejne rozwiązania przyświecała nam idea niezawodnych rozwiązań detailingowych, które nie tylko dostarczają powtarzalny rezultat, ale również są zapakowane w atrakcyjny sposób, a praca z nimi stanowi przyjemność. Stąd wynika slogan Ultracoat - Created To Enjoy Detailing Experience.  

Dla kogo skierowane są Wasze produkty?

Rozróżniamy dwie podstawowe grupy docelowe naszych klientów: użytkowników profesjonalnych oraz rekreacyjncyh pasjonatów detailingu. Tworzymy rozwiązania, które wpisują się w charakter pracy obydwu grup. Słuchamy naszych klientów, dlatego przy projektowaniu produktów kładziemy nacisk na właściwości, które powodują, że praca z Ultracoat jest efektywna, ale przy tym przyjemna. Zarówno powłoki, jak i kosmetyki są łatwe w aplikacji, a do tego, gdy to możliwe posiadają ciekawe kolory oraz przyjemnie pachną.

Jaki był Wasz pierwszy produkt bądź seria produktów?

Naszymi pierwszymi produktami były powłoki ceramiczne. Stworzyliśmy niezawodne receptury, które do dziś są fundamentem sprzedaży marki. Mam tu na myśli powłoki One oraz Metal Guard, które w niezmiennej formie oferujemy od początku istnienia marki. W szybkim czasie rozpoczęliśmy poszerzanie oferty powłok o produkty typu top coat (Hydro HD i Scoat), jak też powłokę ceramiczną o najwyższej wytrzymałości w ofercie - Premium Bond 9H, która do dziś dostępna jest wyłącznie dla akredytowanych partnerów Ultracoat Professionals. Dopiero w następnej kolejności rozpoczęliśmy poszerzanie oferty o kosmetyki do regularnej pielęgnacji, a pierwszymi z nich były Shampoo+, Iron+ czy Glass Cleaner. To kawałek pięknej dla nas historii, która doprowadziła do momentu, w którym latem 2022 posiadamy 28 różnych produktów: 10 z kategorii powłok ochronnych, 14 kosmetyków do pielęgnacji i 4 akcesoria. 

Z których produktów najbardziej jesteście dumni i które najmocniej polecacie dla prawdziwych detailingowych świrów?

Jesteśmy najbardziej dumni z produktów, które od lat w niezmiennej formie wykorzystywane są przez grono naszych stałych klientów. Mamy tu na myśli przede wszystkim powłoki One, Metal Guard czy Premium Bond 9H. Jednakże, ze względu na wspaniały odbiór od stałych i nowych klientów, nasze nowości również napawają nas wielką dumą. Produkty jak 12-miesięczna powłoka ceramiczna Ultracoat Carbon, czy Ceramic Q-Detailer szybko wskoczyły do naszych bestsellerów zdobywając całą masę użytkowników, którzy dzięki nim mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z jakością marki Ultracoat. Korzystając z okazji - dziękujemy Wam za odbiór tych produktów i masę ciepłych słów, które do nas przypłynęły w ostatnich miesiącach! :) 

Zdradzicie nam, czy planujecie w najbliższym czasie jakieś ciekawe nowości?

Mimo stałego poszerzania oferty, wciąż nie jest ona i prawdopodobnie nigdy nie będzie kompletna. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, testujemy nowinki pojawiające się na rynku i pracujemy nad kolejnymi recepturami. Widzimy duży potencjał na kolejne powłoki ochronne, mamy gotowe kilka receptur na nowe kosmetyki do pielęgnacji i nawet wyglądamy już transportu nowych akcesoriów z Korei Południowej. Reasumując nowości będzie sporo i to w każdej z kategorii produktów, ale o szczegółach poinformujemy w odpowiednim czasie! :)

 

Odpowiedzi udzielił Michał Spinek. Dziękujemy za rozmowę! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Ultracoat zapraszamy na ich stronę www oraz do social mediów - Facebook oraz Instagram