Polerowanie elementów metalowych z MOTHERS Mag & Aluminium

Polerowanie elementów metalowych z MOTHERS Mag & Aluminium

W detailingu dużo zajmujemy się kwestią polerowania lakieru, która jest bardzo istotna w procesie przywracania samochodu do perfekcyjnego stanu. Jednak nie tylko lakier jest elementem, o który trzeba dbać. Ideą detailingu jest dbanie o szczegóły, dlatego nie należy zapominać o detalach takich jak elementy metalowe i aluminiowe, które jeśli pozostaną zaniedbane, mogą psuć efekt końcowy.

Pisząc elementy metalowe mamy przede wszystkim na myśli chromowane zdobienia, aluminiowe dekory, felgi z polerowanego aluminium czy końcówki wydechów. Należy o nie zadbać, aby efekt końcowy przeprowadzonego detailingu był idealny.

Do polerowania elementów metalowych przeznaczone są specjalne pasty polerskie. Jednym z kultowych produktów z tej kategorii jest MOTHERS Mag & Aluminium Polish. Pasta świetnie odświeża zaśniedziałe elementy, usuwając osady i zarysowania. Przywraca blask powierzchni i dodatkowo zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Pasty Mag & Aluminium można użyć do renowacji zniszczonych elementów, z czym radzi sobie świetnie. Jej formuła jest na tyle bezpieczna, że spokojnie można ją stosować regularnie, do lekkiego odświeżenia powierzchni. Przedstawimy Wam trzy, najpopularniejsze zastosowania tej pasty.

Jak wypolerować chromy?

Jak wypolerować chromy, które najczęściej znajdziemy na obramowaniach drzwi, klamkach, lusterkach i innych detalach? Przede wszystkim należy rozpocząć od dokładnego oklejenia folią sąsiadujących elementów, a szczególną uwagę poświecić uszczelkom.

Następnie, mamy dwie opcje – możemy polerować powierzchnię ręcznie przy użyciu mikrofibry, albo użyć maszyny polerskiej. Przy polerowaniu ręcznym, nie ma zbytniej filozofii – nakładamy niewielką ilość preparatu na element, dokładnie ją wypracowujemy i na koniec docieramy.

Jeśli chodzi o polerowanie maszynowe, najlepiej do tego celu sprawdzą się mini polerki z talerzem o średnicy 50mm lub mniejszym. Używamy dokładnie tych samych padów co do lakieru, najlepiej zacząć od finiszowego lub średniego pada. Warto jednak pamiętać, że akcesoriów do polerowania chromów, lepiej nie używać ponownie na powierzchniach lakierowanych. Mogły osadzić się na nich drobinki metalu, które będą rysować powierzchnię.

Jak wypolerować aluminiowe felgi?

Tradycyjne, lakierowane felgi możemy wypolerować w dokładnie taki sam sposób, jak postępujemy z lakierem na samochodzie. Jednak zdarza się, że samochody mają felgi z polerowanego aluminium, które nie jest zabezpieczone lakierem. Najczęściej są to po prostu ranty felg, które najlepiej wyglądają wypolerowane na lustro. Jak osiągnąć taki efekt?

Do polerowania rantów felg możemy użyć mikrofibr i zrobić to ręcznie, fragment to fragmencie. Usuniemy w ten sposób utlenione aluminium, przywracając połysk powierzchni. Jednak istnieje metoda, aby przyśpieszyć ten proces — przeznaczone do tego specjalne stożki polerskie do zamontowania na wkrętarkę lub maszynę polerską. Używając takiego stożka, o wiele szybciej i skuteczniej usuniemy osad i zarysowania z powierzchni.

W trakcie polerowania gołego aluminium zbieramy utlenioną warstwę materiału z powierzchni. Drobinki metalu osadzają się na wszystkich akcesoriach, których używamy do tego celu. Z tego powodu mikrofibry i gąbki użyte w polerowaniu, nie znajdą już żadnego innego zastosowania. Zwłaszcza nie należy ich używać do prac związanych z lakierem.

Jak wypolerować końcówki wydechu?

Ostatnim tematem, którym się zajmiemy, są końcówki wydechu, często zapomniane i zaniedbane. Jednak, jeśli je oczyścimy i wypolerujemy, będą stanowić dodatkową ozdobę samochodu! W przypadku końcówek wydechu również warto się zaopatrzyć w akcesoria, których nie szkoda nam wyrzucić, ponieważ ilość zabrudzeń będzie je dyskwalifikować w dalszym użytkowaniu.

Końcówki wydechu możemy polerować ręcznie za pomocą mikrofibry i chyba to najwygodniejsza metoda w tym przypadku, aby dokładnie dotrzeć we wszystkie zakamarki. Jednak na tych elementach, czasem potrafi się zgromadzić spora warstwa osadu i użycie mikrofibry może być mało efektywne.

W takim przypadku warto zastosować wełnę stalową, za pomocą której zbierzemy największy osad z powierzchni, ukazując pierwotny wygląd tego elementu. Po przepolerowaniu powierzchni za pomocą wełny można użyć mikrofibry, aby wykończyć powierzchnię na wysoki połysk.

 

Przedstawiliśmy Wam trzy zastosowania pasty Mag & Aluminium marki MOTHERS. Produkt ten będzie przydatny w detailingu nie tylko samochodów, ale także motocykli (zwłaszcza takich z dużą ilością chromowanych elementów). Zdecydowanie warto go mieć na wyposażeniu swojego garażu lub studia, aby móc przywrócić blask i zabezpieczyć elementy metalowe.