FX Protect Leather Coating

FX Protect Leather Coating

Powłoki ochronne to coraz popularniejszy temat. Zabezpieczamy już nie tylko lakier, felgi czy szyby. Coraz częściej stosujemy również powłoki ochronne na elementy wnętrza. 

Do materiałów najbardziej podatnych na zużycie należy tapicerka skórzana. Należy ją regularnie czyścić i impregnować, aby zachować jej dobry stan na długo. Szczególnej uwagi wymaga jasna tapicerka, która poza standardowymi uszkodzeniami, narażona jest również na odbarwienia. 

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych odżywek, które musimy stosować często może być zastosowanie powłoki ochronnej na tapicerkę. Zapewni ona trwalszą ochronę powierzchni i pomoże uchronić skórę przez szybkim starzeniem się, wycieraniem koloru czy odbarwieniami.

Leather Coating do nowa powłoka ochronna do skór znanej i lubianej firmy FX Protect. Pozostawia transparentną, niewidoczną na powierzchni warstwę ochronną. Nie zmienia koloru, ani wykończenia tapicerki. Chroni skórę przed promieniowaniem UV i blaknięciem. Zapobiega wnikaniu zabrudzeń w głąb tapicerki, zachowując jednocześnie właściwości oddychające powierzchni. Jest bezpieczna dla skóry naturalnej oraz sztucznej oraz zapewnia hydrofobowe wykończenie.

Według producenta produkt ten chroni powierzchnię przez okres 5-8 miesięcy. Jego wydajność to 40ml/m2 skóry naturalnej oraz 30ml/m2 skóry sztucznej. Czas wiązania powłoki z powierzchnią to 24h, jednak już po 6h możemy użytkować samochód. 

Leather Coating sprawdzi się również do zabezpieczenia butów, aktówek, torebek czy mebli. Zastosowanie tego typu produktu nie zwalnia nas z obowiązku regularnej pielęgnacji tapicerki skórzanej, ale na pewno ją ułatwia.